Zadzwoń do nas 24/7

+48 576 324 337

Godziny otwarcia

Czynne całodobowo

 

Profesjonalne czyszczenie laptopa w serwisie

Awaria urządzeń elektronicznych zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. Najbardziej stresuje, jeśli straciliśmy dostęp do bardzo ważnych plików.

Awaria urządzeń elektronicznych zdarza się w najmniej odpowiednim momencie. Najbardziej stresuje, jeśli straciliśmy dostęp do bardzo ważnych plików. Odzyskiwanie danych z dysku nośników mobilnych jest możliwe. Warto jednak zaufać w tym zakresie specjalistom, którzy znają systemy operacyjne i budowy różnych modeli. Podobnie, jeśli chodzi o czyszczenie laptopa - nieprawidłowa konserwacja urządzenia może je trwale uszkodzić. Dowiedz się, na czym polega oferowana przez nas naprawa komputerów i urządzeń mobilnych w Rzeszowie!

Mechaniczne przyczyny usterek pamięci

Pomoc informatyczna, jaką świadczymy najczęściej to odzyskiwanie danych z dysku i czyszczenia laptopa. Warto zaznaczyć, że przywracamy pliki nie tylko z dysków komputerów stacjonarnych lub przenośnych. Zajmujemy się również odzyskiwaniem danych z pamięci telefonu, tabletu czy karty pamięci. Wieloletnie doświadczenie w pomocy i znajomość systemów operacyjnych sprawiają, że naprawa dysków nie stanowi dla nas większego problemu. Zanim jednak rozpoczynamy proces odzyskiwania plików, najpierw ustalamy przyczynę awarii. W przypadku nośników zewnętrznych są to najczęściej urazy mechaniczne, np. zarysowania. W dyskach wewnętrznych dochodzi czasem do awarii głowicy lub silników.

Awaria systemu – co z pamięcią?

To niejedyne przyczyny, dla których użytkownicy zgłaszają się po pomoc informatyczną. Czasem na dyskach dochodzi do uszkodzeń logicznych, czyli wewnątrz samego systemu. Uszkodzone lub usunięte (czasem przez przypadek) dane można przywrócić. Do tego celu używamy specjalnych programów informatycznych do odzyskiwania danych, które rekonstruują konkretny plik. Zdecydowana większość napraw komputera w tym zakresie kończy się stuprocentowym sukcesem.

W jakim stanie jest obudowa twoje urządzenia?

Nie tylko troska o dane i ich ewentualne odzyskiwanie ma znaczenie. W użytkowaniu komputera stacjonarnego lup laptopa ważny jest również stan obudowy urządzeń. Nawet drobne usterki mogą doprowadzić do wyłączenia się sprzętu i wymagać natychmiastowej naprawy. Zabrudzenia na ekranie, klawiaturze czy innych elementach są widoczne. Co w sytuacji, gdy czyszczenia wymagają wewnętrzne części komputera? Trudno przecież zauważyć to gołym okiem. Pierwszymi sygnałami, że laptop wymaga czyszczenia, są zazwyczaj: głośniejszy niż dotychczas dźwięk przy użytkowaniu, przegrzewanie się urządzenia, samoistne resetowanie lub nieprawidłowe, często zbyt wolne działanie systemu operacyjnego. Bywa, że uszkodzeniu ulega również instalacja chłodząca komputer. Nie wolno tego ignorować - inaczej naprawa w ramach pomocy informatycznej może być kosztowna.

Jak czyścić komputer?

Oferowana przez nas pomoc informatyczna obejmuje nie tylko odzyskiwanie danych z dysku, ale również czyszczenie laptopów. Nasze doświadczenie pokazuje, że niewielu użytkowników poradzi sobie z tym samodzielnie. W wielu przypadkach użytkownicy komputerów zwracają się do nas po pomoc informatyczną po przeprowadzeniu takiego zabiegu - niezbędna jest naprawa sprzętu. Czyszczenie elementów zewnętrznych nie jest skomplikowane, jednak problemów dostarcza pielęgnacja urządzeń wewnętrznych. Podczas rozkręcania obudowy może dojść do mechanicznego uszkodzenia drobnych elementów, których praca jest fundamentalna dla całego systemu. Czyszczenie środka, podobnie jak odzyskiwanie danych z dysku, warto więc zostawić specjalistom w zakresie pomocy informatycznej, a indywidualnie pielęgnować to, co widać gołym okiem. Do przetarcia ekranu wystarczy specjalistyczny płyn, a klawiatury wilgotna ściereczka. Należy pamiętać o pozbywaniu się z laptopa okruchów.

Regularność ma znaczenie

Uwaga – procesu czyszczenia laptopa nie można lekceważyć. Zaniedbanie może prowadzić do poważnej awarii, w rezultacie której pomoc informatyczna może okazać się nieskuteczna. By nie była konieczna naprawa, ważna jest regularność. Jeśli w pomieszczeniu, gdzie zazwyczaj pracujemy na laptopie lub komputerze stacjonarnym, nie ma zbyt wysokiego stężenia pyłów, wystarczy przeprowadzać zabieg raz na osiem-dziesięć miesięcy.

Zawsze pod telefonem - zadzwoń do nas także w nagłym przypadku!

Odzyskiwanie danych z dysku twardego, czyszczenie laptopów to tylko część z oferowanych przez nas usług. Naprawa komputerów w Rzeszowie to nasza specjalność, a pomocą informatyczną służymy całą dobę przez siedem dni w tygodniu. Jesteśmy jak pogotowie, które nie zostawi elektronicznego pacjenta w potrzebie i od razu zajmie się naprawą.

Masz pytania? Napisz do nas!

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1151

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1656