Zadzwoń do nas 24/7

+48 576 324 337

Godziny otwarcia

Czynne całodobowo

 

Utraciłeś dane nic straconego

Utraciłeś dane nic straconego

Każdy z nas doświadczył sytuacji, w której stracił dostęp do potrzebnych mu danych. Warto wiedzieć, że ich odzyskanie jest w pełni możliwe dzięki pomocy profesjonalistów. O tym, z jakich urządzeń oraz nośników można to zrobić, a także, jakie są najczęstsz

Każdy z nas doświadczył sytuacji, w której stracił dostęp do potrzebnych mu danych. Warto wiedzieć, że ich odzyskanie jest w pełni możliwe dzięki pomocy profesjonalistów. O tym, z jakich urządzeń oraz nośników można to zrobić, a także, jakie są najczęstsze przyczyny oraz objawy świadczące o uszkodzeniu plików - o tym wszystkim przeczytasz w naszym artykule, do którego przeczytania serdecznie Cię zapraszamy!

Utrata danych – jakie są najczęstsze przyczyny?

Poza oczywistymi sytuacjami, w której przez przypadek lub zupełnie nieświadomie sami usunęliśmy zdjęcia lub inne rodzaje plików, wyróżnić można jeszcze wiele innych przyczyn, które mogą spowodować ich utratę.

Tutaj najbardziej popularnymi sytuacjami są wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne takie jak zarysowania, pęknięcia i różnego awarie, które uniemożliwiają odtworzenie danych znajdujących się na określonym nośniku. Każdy z nich jest wrażliwy na zupełnie inny rodzaj usterek, dlatego ważne jest, aby dbać o to, by płyty CD oraz DVD przechowywać w specjalnych pokrowcach, aby uniknąć zarysowania, a także regularne serwisować komputery i pozostałe urządzeń. Pozwoli to wcześniej wykryć ich zużycie lub uszkodzenie, które w przyszłości może doprowadzić do faktycznej utraty danych.

Innym rodzajem przyczyn, z powodu których możemy stracić dostęp do informacji, które znajdują się na naszym nośniku są wszelkiego rodzaju błędy logiczne (nie dotyczą one samego nośnika, a jego oprogramowania). Tutaj powodów usterki może być naprawdę wiele, zależnie od rodzaju urządzenia, w którym mamy do czynienia. Do tego rodzaju przyczyn zaliczamy, wcześniej wspomniane, samodzielnie usunięcie plików, ale także ich nadpisanie lub sformatowanie, które uniemożliwiają ich odtworzenie. I choć są one znacznie trudniejsze do odzyskania nie oznacza to, że musimy pożegnać się z naszymi firmowymi dokumentami, pracą dyplomową, pamiątkowymi zdjęciami z wakacji czy pierwszymi krokami naszego dziecka. Dzięki pomocy profesjonalistów, w większości przypadków odzyskanie plików jest jak najbardziej możliwe.

Z jakich nośników można odzyskać utracone dane?

Na szczęście praktycznie ze wszystkich. Niezależnie od tego, czy dane odzyskujemy z telefonu komórkowego, tabletu, laptopa, komputera stacjonarnego, pendrive’a czy aparatu fotograficznego, profesjonaliści specjalizujący się w tego rodzaju usługach, z pewnością sobie z tym poradzą. Co więcej, możliwe jest także odzyskanie utraconych plików z karty pamięci, macierzy, a nawet dysku SSD oraz HDD.

Dlatego, jeśli zaobserwowałeś w swoim urządzeniu lub nośniku niepokojące objawy, zgłoś się do profesjonalistów jeszcze zanim dane zostaną utracone. Warto wiedzieć, że wcześniejsze zgłoszenie się po pomoc zwiększa szanse na odzyskanie lub uchronieniem plików przed utratą. Jakie sytuacje powinny nas więc zaniepokoić? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju komunikaty o formatowaniu dysku, a także missing operating system, hard disk error 301 lub disc boot failure po uruchomieniu urządzenia oraz wszystkie niepokojące odgłosy takie jak szumy, stukanie czy klikanie. Może okazać się również, że nasze dane były bezpieczne, a problem stanowiły inne komponenty urządzenia. Niezależnie od przyczyny, nie warto lekceważyć takich objawów i regularnie wykonywać serwis naszych urządzeń, aby jak najdłużej cieszyły nas swoją bezawaryjnością.

Do kogo się zgłosić w celu odzyskania utraconych danych?

Przede wszystkim do serwisów, w których pracują osoby doświadczone. Warto także sprawdzać opinie innych klientów i korzystać z poleceń naszych znajomych lub rodziny. Pamiętajmy, że nierzetelnie wykonana usługa może sprawić, że nasze pliki zostaną na zawsze utracone i nawet próba ich odzyskania przez profesjonalistę może się nie udać.

Warto jednocześnie wiedzieć, że na pomoc nie musisz czekać! Wystarczy znaleźć serwis, który zajmuje się odzyskiwaniem danych 24h na dobę, a realizacja usługi będzie tak szybka, jak to możliwe - wystarczy, że dostarczysz uszkodzony nośnik, a serwisanci natychmiast podejmą się próby odzyskania Twoich plików.

Masz pytania? Napisz do nas!

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1151

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1656