Zadzwoń do nas 24/7

+48 576 324 337

Godziny otwarcia

Czynne całodobowo

 

Co warto wiedzieć o stronach typu one page

Co warto wiedzieć o stronach typu one page

Wiele firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych oferuje swoim klientom szeroki wybór rozwiązań, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Wiele firm zajmujących się projektowaniem stron internetowych oferuje swoim klientom szeroki wybór rozwiązań, dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb. W tym artykule skupimy się na witrynie typu one page, które są coraz chętniej wykorzystywanym rozwiązaniem dla wielu branż — zapraszamy. 

Czym jest strona typu one page? 

Jak sama nazwa wskazuje, jest to witryna www, która posiada wyłącznie jedną stronę. W przeciwieństwie do standardowych witryn internetowych nie posiada ona podstron, a jedynie linki wewnętrzne, profesjonalnie zwane kotwicami. Ich zdaniem, w momencie kliknięcia link, jest przewinięcie strony do miejsca, w którym znajdziemy poszukiwane przez nas treści. W tradycyjnie zaprojektowanych witrynach zamiast tego zostalibyśmy przekierowani na osobną podstronę.  

W związku z tym, że cała zawartość witryny www typu one page znajduje się wyłącznie na jednej stronie, posiada ona także wyłącznie jeden adres URL (z powodu braku jakichkolwiek podstron). Z punktu widzenia pozycjonowania ma to swoje wady i zalety, które poznają Państwo w dalszej części artykułu.  

Zalety stron typu one page 

Do niepodważalnych korzyści płynących z tego rozwiązania z pewnością należy cena usługi projektowania strony typu one page. W związku z tym, że tego rodzaju witryny nie są nazbyt rozbudowane, także koszt jej wykonania będzie znacznie niższy od tradycyjnej witryny www z wieloma podstronami, zawierającymi bardziej zaawansowane rozwiązania i rozbudowane treści.  

Nie oznacza to jednak, że witryna typu one page będzie nudna i nieatrakcyjna. Wręcz przeciwnie, można tutaj poświęcić znacznie więcej czasu na stworzenie atrakcyjnej identyfikacji wizualnej, która z pewnością zwróci uwagę klienta i zachęci go do zapoznania się ze szczegółami oferty.  

Także specyficzna budowa strony www typu one page jest jej zaletą. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi użytkownicy zaprojektowanej witryny www nie są zobligowani do szukania interesujących ich treści pośród mnóstwa zakładek i podstron. Wystarczy, że klikną interesujący link do kotwicy, aby witryna sama przeniosła ich do miejsca, w którym znajdą poszukiwane treści.  

Wady stron typu one page 

Nie wolno jednak zapominać o niezwykle ważnym aspekcie projektowania stron internetowych typu one page, jakim jest pozycjonowanie. To ono pozwala znaleźć się witrynie jak najwyżej w wynikach wyszukiwania, a tym samym zwiększać szansę na większy ruch, a w efekcie skorzystanie z usług.  

W przypadku witryn one page pozycjonowanie jest nieco bardziej skomplikowane niż w przypadku standardowych witryn www. Dlaczego? Głównym powodem jest właśnie sama budowa, która ogranicza się do wyłącznie jednego adresu URL. Roboty indeksujące tak zaprojektowaną witrynę mają bardzo ograniczone pole, co sprawia, że wyniki pozycjonowania mogą nie zawsze być korzystne. Zbyt mała ilość treści to podstawowy czynnik, jaki ma wpływ na pozycjonowanie. Alternatywnym rozwiązaniem jest stworzenie dla każdej z kotwic odrębnych adresów URL – wydaje się to być dobrym pomysłem, jednak należy mieć na uwadze, że wówczas każdy z nich będzie indeksowany z dokładnie tą samą treścią. Dla robotów jest to jednoznaczne z wystąpieniem duplikatów, które bardzo negatywnie wpływają na wyniki pozycjonowania. Oznacza to, że powinniśmy unikać tego rozwiązania.  

Inną wadą, o której nie sposób nie wspomnieć w przypadku projektowania witryn one page jest ograniczona ilość miejsca na stronie. Chcąc tworzyć najbardziej unikatowe treści zgodne z zasadami SEO i regularnie wzbogacać o nie naszą witrynę, aby wyniki pozycjonowania przyniosły jak najbardziej pozytywne efekty, z czasem okaże się, że zwyczajnie brakuje na niej miejsca. Wszystko to jest również powiązane z ogromną wagą witryny, na której zmieścić muszą się wszystkie treści, które na niej zamieszczamy. 

Projektowanie stron — Rzeszów

Nasi specjaliści zajmują się kompleksową obsługą zarówno w zakresie serwisowania, outsourcingu, odzyskiwania danych, jak i projektowania witryn www. Firma IT w Rzeszowie od lat tworzy niepowtarzalne projekty, które zawsze uzgadniane są na podstawie indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Dzięki temu mamy pewność, że realizowane przez nas witryny www są nie tylko stworzone zgodnie z zasadami pozycjonowania, ale także spełniają wszystkie potrzeby ich użytkowników. Projektując je, dokładnie poznajemy branżę, plan rozbudowy strony oraz oczekiwania klienta i na tej podstawie podejmowana jest decyzja czy witryna typu one page spełni jego potrzeby, czy może lepiej wykonać standardowy model witryny www.  

Masz pytania? Napisz do nas!

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1151

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1656