Zadzwoń do nas 24/7

+48 576 324 337

Godziny otwarcia

Czynne całodobowo

 

Jak stworzyć własną stronę internetową

Jak stworzyć własną stronę internetową

Prowadzisz kawiarnię, w której chętnie gościsz właścicieli psów w towarzystwie pupili? Może marzysz, by prezentować przed innymi książkoholikami opinie dotyczące przeczytanych powieści?

Prowadzisz kawiarnię, w której chętnie gościsz właścicieli psów w towarzystwie pupili? Może marzysz, by prezentować przed innymi książkoholikami opinie dotyczące przeczytanych powieści? Niezależnie od tego, czy chcesz się dzielić zainteresowaniami, czy prowadzisz biznes i chcesz go wypromować lokalnie lub na ogólnopolską skalę, tworzenie stron internetowych może ci się przydać! Jak to zrobić krok po kroku? Przeczytaj nasz poradnik i przekonaj się, że projektowanie stron internetowych – nie tylko w Rzeszowie - wcale nie jest trudne!

Co to jest hosting? Co to jest domena? Poznaj podstawowe pojęcia!


Strony WWW, a właściwie ich tworzenie, ściśle związane jest z pojęciami hostingu i domeny. Hosting to serwer, czyli miejsce, w którym będą przechowywane dane. Domena natomiast to adres twojej strony internetowej. I hosting, i domena są niezbędne do prowadzenia własnego miejsca w sieci. Są płatne - zazwyczaj opłatę uiszcza się raz do roku. Pierwszy rok jest zwykle tańszy od kolejnych. Ceny różnią się pomiędzy usługodawcami - warto więc porównać dostępne oferty. W przypadku hostingu należy też zastanowić się nad pojemnością serwera. Wszystko zależy od tego, co chcesz publikować, czy masz w perspektywie tworzenie kolejnych podstron WWW.

W jakim języku chcesz pisać?


Serwer i adres wybrane? Zatem można przejść do sedna – do projektowania! Tworzenie stron WWW może odbywać się za pomocą specjalnych języków do programowania. HTML i CSS to najpopularniejsze z nich. HTML tworzy struktury, CSS natomiast odpowiada za warstwę wizualną. Przeglądarka przetwarza kod na konkretne teksty i obrazy. Warto zaznaczyć, że projektowanie pierwszej witryny internetowej za pomocą kodu może być trudne, dlatego warto zwrócić uwagę na gotowe szablony, których nie brakuje na rynku, a z pewnością ułatwiają proces tworzenia.

Intuicyjne zarządzanie treścią jest możliwe


Gotowe szablony WWW, o których wspominaliśmy, to część systemu zarządzania treścią, czyli CMS. Pozwala na projektowanie polegające na modyfikacji propozycji wizualnych do własnych potrzeb. Na rynku dostępnych jest kilka wariantów systemów. Za najpopularniejszy – ze względu na jego intuicyjność właśnie - uznaje się WordPress. Jest bardzo często wybierany przez osoby tworzące pierwszą witrynę internetową. Pozwala na tworzenie zarówno prostej strony WWW, jak i sklepu online. Dostępne wtyczki – w dużej liczbie darmowe - pozwalają na przykład na łączenie witryny z mediami społecznościowymi. Innymi CMS-ami, które cieszą się uznaniem użytkowników podczas projektowania, są m.in. WooCommerce (to wtyczka WordPressa dla sklepów online), PrestaShop, Joomla. Wybierając jeden z nich przy tworzeniu swojego miejsca w sieci, warto się kierować swoją znajomością internetowego świata, przeznaczeniem oraz czasem, który możemy poświęcić na pracę i administrowanie serwisem.

Strona gotowa w kilka minut – ale czy na zawsze?

Projektowanie może się również odbywać za pomocą gotowych kreatorów, których nie brakuje na rynku. Wystarczy stworzyć konto na wybranym portalu internetowym i dostosowywać propozycje szablonów do indywidualnych potrzeb. Nawet laik poradzi sobie z tworzeniem swojego adresu. Warto jednak być czujnym, akceptując regulamin serwisów. Projektowanie strony WWW na gotowym kreatorze ma zasadniczą wadę. Witryna jest własnością danego portalu i może się okazać, że po rezygnacji z subskrypcji straci się dostęp do swojej witryny.

Projektowanie stron WWW to nasza specjalność

Tworzenie strony internetowej to proces, którego trwanie zależy od wielu czynników. Podstawowym wyznacznikiem jest wybór sposobu programowania. Jeśli jesteś osobą początkującą w świecie WWW, warto zdecydować się na gotowe kreatory bądź przedstawione systemy CMS. Jeśli masz już jakąś wiedzę z zakresu zarządzania witrynami, ciekawym wyzwaniem może okazać się projektowanie w wybranym języku programowania. Niezależnie od tego, czy na WWW chcesz pisać posty na blogu, czy reklamować swój biznes, należy zadbać o każdy aspekt swojego miejsca w sieci. Masz wątpliwości, czy podołasz zadaniu? Zaufaj doświadczeniu - takich firm, jak nasza. Od lat zajmujemy projektowaniem nie tylko stron internetowych w Rzeszowie, ale także aplikacji mobilnych. Zapraszamy do kontaktu - chętnie podzielimy się swoim doświadczeniem w zakresie tworzenia WWW i programowania w branży IT.

Masz pytania? Napisz do nas!

SKONTAKTUJEMY SIĘ Z TOBĄ!


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1151

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/marcinett/ftp/WWW/marcinet.pl/src/library/Zend/Form.php on line 1656